EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Maski antysmogowe i czujniki czadu - poradnik kupującego

Redakcja | 2018-02-05
Maski antysmogowe i czujniki czadu - co warto wiedzieć przy zakupie?
Fot. www.pixabay.com

Maski antysmogowe i czujniki czadu - co warto wiedzieć przy zakupie?


Fot. www.pixabay.com

Na co zwrócić uwagę przy zakupie półmasek filtrujących (tzw. antysmogowych) i czujników czadu - radzi UOKiK.

Zobacz także

MK Systemy Kominowe Komin do kotła na pellet – jaki wybrać?

Komin do kotła na pellet – jaki wybrać? Komin do kotła na pellet – jaki wybrać?

Mamy coraz większą świadomość dbania o planetę, więc wybieramy rozwiązania ekologiczne. Dbamy też o swoje budżety, więc szukamy produktów wydajnych i dopasowanych do naszych warunków oraz możliwości budowlanych....

Mamy coraz większą świadomość dbania o planetę, więc wybieramy rozwiązania ekologiczne. Dbamy też o swoje budżety, więc szukamy produktów wydajnych i dopasowanych do naszych warunków oraz możliwości budowlanych. Dotyczy to również ogrzewania, dlatego popularność zyskują kotły na pellet. Jednak znajomość obchodzenia się z pelletem jest jeszcze niewielka, dlatego przygotowaliśmy kompendium pelletowej wiedzy.

Cieplo24.pl Najlepsze kotły gazowe – jak wybrać

Najlepsze kotły gazowe – jak wybrać Najlepsze kotły gazowe – jak wybrać

Pomimo rosnących cen paliw i zmian na rynku w dostępności surowców takich jak gaz ziemny, ogrzewanie gazowe wciąż pozostaje jednym z bardziej ekonomicznych, a przy tym efektywnych i bezpiecznych sposobów...

Pomimo rosnących cen paliw i zmian na rynku w dostępności surowców takich jak gaz ziemny, ogrzewanie gazowe wciąż pozostaje jednym z bardziej ekonomicznych, a przy tym efektywnych i bezpiecznych sposobów na ciepło w domu. Aby zmaksymalizować tę efektywność i ograniczyć koszt ogrzewania, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura, czyli inaczej mówiąc dobrej jakości sprzęty użyte w instalacji grzewczej. Najważniejszym zaś urządzeniem jest wysokiej klasy kocioł gazowy, wyposażony w energooszczędne rozwiązania...

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej W termomodernizacji liczy się kolejność działań

W termomodernizacji liczy się kolejność działań W termomodernizacji liczy się kolejność działań

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w...

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w Polsce jest około 3,6 mln takich domów. Mają one słabą izolację lub są niezaizolowane, a źródła ciepła najczęściej są opalane niskiej jakości paliwem. Właśnie takie budynki przyczyniają się do emitowania większości zanieczyszczeń powietrza. Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych w Polsce...

Półmaski filtrujące, zwane "antysmogowymi" - co jest ważne przy zakupie?

Półmaski filtrujące są wykonane z materiału filtracyjnego i chronią nie tylko przed smogiem, ale także przed pyłami budowlanymi. Mogą ich używać spacerowicze, osoby remontujące dom czy robotnicy budowlani. Półmaski filtrujące, często nazywane też przeciwpyłowymi, powinny okrywać nos, usta oraz brodę, dodatkowo mogą mieć zawór wdechowy i/lub wydechowy.

Przy zakupie maski zwróć uwagę na:

  • Skróty, które widnieją na masce lub jej opakowaniu:
    - CE - oznacza, że producent przeprowadził procedurę oceny zgodności i deklaruje, że produkt spełnia wszystkie wymagania techniczno-prawne. Nie kupuj maski bez takiego oznakowania;
    - FFP1, FFP2, FFP3 - wskazuje klasę ochrony filtra: najsłabsza to 1, najwyższa - 3;
    - NR - półmaska jednorazowego użytku. Nie zakładaj jej ponownie i nie noś dłużej niż 8 godzin (przeznaczona jest do prac przez jedną zmianę roboczą);
    - R - półmaska wielokrotnego użytku;
    - D - oznacza, że półmaska pozytywnie przeszła badanie na zatkanie pyłem dolomitowym. Wybierz produkt z tym znakiem, jeśli planujesz przez dłuższy czas pracować w zapylonym pomieszczeniu, np. podczas remontu domu.
  • Instrukcję dla użytkownika - musi być po polsku i informować m.in. o sposobie zakładania, dopasowywania i użytkowania półmaski, a jeśli produkt jest wielokrotnego użytku - o sposobie konserwacji.   
  • Rozmiar półmaski - aby spełniła swoje zadanie, musi być idealnie dopasowana do kształtu twarzy i szczelnie do niej przylegać. Podany przez producenta rozmiar "S", "M" czy "L" to tylko wskazówka. Jeśli masz taką możliwość, przymierz maskę. Upewnij się, czy taśmy lub gumki mocujące maskę na głowie nie są np. za długie i w efekcie półmaska nie zsuwa się lub nie odstaje.   

Jak dbać o półmaskę? Jeśli ma filtr, sprawdzaj go co jakiś czas, konserwuj i wymieniaj zgodnie z zaleceniami producenta. Zwróć uwagę na powierzchnię materiału filtracyjnego - brudna półmaska może stracić swoje właściwości.

Czujniki czadu - co warto wiedzieć?

Detektory tlenku węgla to urządzenia do domowego użytku, które zaalarmują nas, gdy w pomieszczeniu pojawi się czad.

Przy zakupie czujnika zwróć uwagę na:

  • Typ czujnika
    - Typ A - emituje alarm wizualny i dźwiękowy, a także może doprowadzić do uruchomienia wentylacji. 
    - Typ B - emituje tylko alarm wizualny i dźwiękowy.   
  • Rodzaj zasilania - detektory czadu mogą być zasilane na baterie lub z domowej sieci elektrycznej. Jeśli często masz awarie prądu, wybierz czujnik na baterie.   
  • Normę - czujnik powinien być oznakowany nazwą normy PN-EN 50291-1:2010/A1:2013-05. Przedsiębiorca poświadcza w ten sposób, że przeprowadził badania czujnika pod kątem wymagań bezpieczeństwa.   
  • Instrukcję użytkowania - musi być napisana po polsku i zawierać pełne, jednoznaczne i dokładne informacje dotyczące instalacji, prawidłowego działania oraz regularnego sprawdzania urządzenia. Dowiesz się z niej też, co robić w razie alarmu i jak rozpoznać ewentualną awarię czujnika.

Pamiętaj także, że:

  • Czujnik nie zastąpi prawidłowej instalacji i konserwacji piecyków. Niezbędne są też okresowe przeglądy, konserwacja oraz naprawy przewodów kominowych.   
  • Nie wolno zatykać otworów wentylacyjnych ani zaklejać okien w pomieszczeniach, w których są urządzenia mogące emitować tlenek węgla. Regularne otwieraj tam okna.   
  • Do instalacji detektora wezwij fachowca.   
  • Jeśli uruchomi się alarm, ważne jest znalezienie i usunięcie źródła wzmożonej emisji CO - może to być np. wadliwe podłączenie piecyka grzewczego do komina.   
  • O ulatnianiu się tlenku węgla lub zatruciu czadem poinformuj odpowiednie służby. Zadzwoń np. na numer alarmowy - 112, do straży pożarnej - 998, na policję - 997, pogotowie ratunkowe - 999 czy pogotowie gazowe - 992.

Źródło: UOKiK

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Nowe wytyczne unijne - co się zmieni w branży budowlanej

Nowe wytyczne unijne - co się zmieni w branży budowlanej Nowe wytyczne unijne - co się zmieni w branży budowlanej

Do 10 marca 2020 r. Polska jest zobo­wiązana do wprowadzenia zaleceń znowelizowanej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budyn­ków (EPBD), której celem jest dekarbonizacja zasobów budowlanych...

Do 10 marca 2020 r. Polska jest zobo­wiązana do wprowadzenia zaleceń znowelizowanej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budyn­ków (EPBD), której celem jest dekarbonizacja zasobów budowlanych do roku 2050. Komisja Europejska wska­zuje kierunki, jakie powinny realizować krajowe polityki - pozostaje jednak pytanie jakie mechanizmy zadziałają w Polsce. Eksperci przekonują, że aby osiągnąć cel, konieczne jest zwiększenie skali termomodernizacji z około 1 proc. do co najmniej 3 proc. A do...

Redakcja news Tytuł Superbrands dla marki Isover

Tytuł Superbrands dla marki Isover Tytuł Superbrands dla marki Isover

Wyróżnienie zostało firmie przyznane po raz pierwszy. W badaniu udział wzięło łącznie ponad dwa tysiące marek.

Wyróżnienie zostało firmie przyznane po raz pierwszy. W badaniu udział wzięło łącznie ponad dwa tysiące marek.

Krystyna Stankiewicz news Miasta z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem

Miasta z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem Miasta z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem

Polski Alarm Smogowy podsumował wyniki pomiarów jakości powietrza za ostatni rok, prowadzonych przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Polski Alarm Smogowy podsumował wyniki pomiarów jakości powietrza za ostatni rok, prowadzonych przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Krystyna Stankiewicz news Program Czyste Powietrze - konsultacje społeczne

Program Czyste Powietrze - konsultacje społeczne Program Czyste Powietrze - konsultacje społeczne

Celem tych konsultacji jest ocena sposobu dotychczasowego działania programu "Czyste Powietrze" oraz stworzenie możliwości zgłaszania uwag i wniosków dotyczących zasad udzielania wsparcia na walkę ze smogiem,...

Celem tych konsultacji jest ocena sposobu dotychczasowego działania programu "Czyste Powietrze" oraz stworzenie możliwości zgłaszania uwag i wniosków dotyczących zasad udzielania wsparcia na walkę ze smogiem, zawartych w tym dokumencie.

Redakcja news II Forum Kobiet Mój Zdrowy Dom - relacja

II Forum Kobiet Mój Zdrowy Dom - relacja II Forum Kobiet Mój Zdrowy Dom - relacja

Jaki wpływ na nasze zdrowie mają wnętrza, w których mieszkamy? Jak nasze codzienne wybory mogą wpłynąć na środowisko? Jak zadbać o siebie i relacje z najbliższymi? Te kwestie poruszano podczas II Forum...

Jaki wpływ na nasze zdrowie mają wnętrza, w których mieszkamy? Jak nasze codzienne wybory mogą wpłynąć na środowisko? Jak zadbać o siebie i relacje z najbliższymi? Te kwestie poruszano podczas II Forum Kobiet.

Redakcja news UOKiK ponownie skontrolował maski antysmogowe

UOKiK ponownie skontrolował maski antysmogowe UOKiK ponownie skontrolował maski antysmogowe

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz drugi sprawdził, czy maski antysmogowe są skuteczne. Fachowo nazywane półmaskami filtrującymi zostały przebadane przez Inspekcję Handlową w IV kw. 2018 r....

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz drugi sprawdził, czy maski antysmogowe są skuteczne. Fachowo nazywane półmaskami filtrującymi zostały przebadane przez Inspekcję Handlową w IV kw. 2018 r. Jak wypadły testy?

mgr inż. Damian Czernik Ile kosztuje ogrzewanie domu wybudowanego według standardów WT 2017 i WT 2021?

Ile kosztuje ogrzewanie domu wybudowanego według standardów WT 2017 i WT 2021? Ile kosztuje ogrzewanie domu wybudowanego według standardów WT 2017 i WT 2021?

Na etapie projektowania domu jednorodzinnego inwestorzy podejmują decyzję o wyborze najkorzystniejszego systemu grzewczego. Najczęściej branym pod uwagę kryterium są w tym przypadku koszty eksploatacyjne...

Na etapie projektowania domu jednorodzinnego inwestorzy podejmują decyzję o wyborze najkorzystniejszego systemu grzewczego. Najczęściej branym pod uwagę kryterium są w tym przypadku koszty eksploatacyjne systemu, które zależą m.in. od sezonowego zapotrzebowania budynku na energię cieplną. Aby jednak osiągnąć niskie zużycie energii, warto rozważyć możliwość zaprojektowania przegród w standardzie wyższym niż wymagany. Decyzję taką może poprzedzić analiza kosztów ogrzewania, która unaoczni inwestorowi...

Redakcja Jakie są korzyści z termomodernizacji?

Jakie są korzyści z termomodernizacji? Jakie są korzyści z termomodernizacji?

Smog to poważny problem w Polsce, o którym mówi się niemal codziennie. Jego głównym źródłem, wbrew powszechnej opinii, nie są ani transport, ani przemysł, a słabo lub w ogóle niezaizolowane budynki, a...

Smog to poważny problem w Polsce, o którym mówi się niemal codziennie. Jego głównym źródłem, wbrew powszechnej opinii, nie są ani transport, ani przemysł, a słabo lub w ogóle niezaizolowane budynki, a zwłaszcza domy jednorodzinne. Skutecznym sposobem walki z tym zjawiskiem jest kompleksowa termomodernizacja budynków.

Redakcja 10 powodów, dla których warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza

10 powodów, dla których warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza 10 powodów, dla których warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza

Jesienią i zimą większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Okazuje się, że powietrze w domu, który traktujemy jak prywatny azyl, może być dużo bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Na...

Jesienią i zimą większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Okazuje się, że powietrze w domu, który traktujemy jak prywatny azyl, może być dużo bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Na szczęście jakość powietrza może poprawić oczyszczacz, który, o ile jest dobrej jakości i dostosowany do kubatury pomieszczenia, wyeliminuje aż do 99,97% szkodliwych zanieczyszczeń. Oto dziesięć powodów, dla których warto zainwestować w oczyszczacz powietrza.

Redakcja Co Polacy wiedzą o smogu?

Co Polacy wiedzą o smogu? Co Polacy wiedzą o smogu?

Spalanie śmieci w piecach (30%), spaliny z kominów fabryk (22%) oraz spalanie węgla (18%) - to zdaniem Polaków trzy najczęstsze przyczyny powstawania smogu. Jak możemy z nim wygrać?

Spalanie śmieci w piecach (30%), spaliny z kominów fabryk (22%) oraz spalanie węgla (18%) - to zdaniem Polaków trzy najczęstsze przyczyny powstawania smogu. Jak możemy z nim wygrać?

Redakcja Ocieplone domy mogą powstrzymać smog, czyli o istocie termomodernizacji

Ocieplone domy mogą powstrzymać smog, czyli o istocie termomodernizacji Ocieplone domy mogą powstrzymać smog, czyli o istocie termomodernizacji

Nikt nie ma już dziś wątpliwości, że główną przyczyną smogu w Polsce są niewłaściwie ogrzewane budynki. Polacy zużywają zdecydowanie zbyt wiele energii, ponieważ większość domów jest niewystarczająco lub...

Nikt nie ma już dziś wątpliwości, że główną przyczyną smogu w Polsce są niewłaściwie ogrzewane budynki. Polacy zużywają zdecydowanie zbyt wiele energii, ponieważ większość domów jest niewystarczająco lub w ogóle nieocieplona. Ponadto nadal głównym paliwem stosowanym do ogrzewania jest węgiel i jego pochodne, których produkty spalania mają najgorszy wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.

Krystyna Stankiewicz Od 1 stycznia 2019 r. nowa ulga na przedsięwzięcia termomodernizacyjne

Od 1 stycznia 2019 r. nowa ulga na przedsięwzięcia termomodernizacyjne Od 1 stycznia 2019 r. nowa ulga na przedsięwzięcia termomodernizacyjne

1 stycznia 2019 r. weszły w życie znowelizowana Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, wprowadzający...

1 stycznia 2019 r. weszły w życie znowelizowana Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, wprowadzający ulgę podatkową, zwaną termomodernizacyjną, dla właścicieli domów jednorodzinnych.

Redakcja Jak walczyć ze smogiem?

Jak walczyć ze smogiem? Jak walczyć ze smogiem?

Zanieczyszczone i trujące powietrze jest obecnie jednym z najistotniejszych problemów poruszanych w Polsce. Tym bardziej, że w naszym kraju mamy aż 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie....

Zanieczyszczone i trujące powietrze jest obecnie jednym z najistotniejszych problemów poruszanych w Polsce. Tym bardziej, że w naszym kraju mamy aż 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Po ubiegłorocznych alarmach smogowych, po których okazało się, że polskie powietrze jest jednym z najgorszych na starym kontynencie, problem smogu zaczął się przebijać do świadomości społecznej.

Redakcja Wszystko o smogu – skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Wszystko o smogu – skąd się bierze i jak z nim walczyć? Wszystko o smogu – skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Od czego zależy stan powietrza i czy my też możemy poprawić jego jakość? Czy wiesz, jak walczyć ze smogiem? Poznaj odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań dotyczących smogu.

Od czego zależy stan powietrza i czy my też możemy poprawić jego jakość? Czy wiesz, jak walczyć ze smogiem? Poznaj odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań dotyczących smogu.

Aneta Mościcka Jakie przeglądy domu musi wykonać właściciel?

Jakie przeglądy domu musi wykonać właściciel? Jakie przeglądy domu musi wykonać właściciel?

Właściciel lub zarządca domu ma obowiązek utrzymywać go w dobrym stanie technicznym oraz dokonywać okresowych przeglądów. W razie niedopełnienia tych obowiązków grożą kary. Jakie to są przeglądy i o czym...

Właściciel lub zarządca domu ma obowiązek utrzymywać go w dobrym stanie technicznym oraz dokonywać okresowych przeglądów. W razie niedopełnienia tych obowiązków grożą kary. Jakie to są przeglądy i o czym trzeba pamiętać?

Redakcja news Bezpieczny sezon grzewczy - zaproś kominiarza

Bezpieczny sezon grzewczy - zaproś kominiarza Bezpieczny sezon grzewczy - zaproś kominiarza

Zaczyna się sezon grzewczy. Przed włączeniem ogrzewania zadbajmy o właściwy stan przewodów kominowych i urządzeń grzewczych.

Zaczyna się sezon grzewczy. Przed włączeniem ogrzewania zadbajmy o właściwy stan przewodów kominowych i urządzeń grzewczych.

Redakcja Jak działają czujniki czadu?

Jak działają czujniki czadu? Jak działają czujniki czadu?

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie bezwonnego i bezbarwnego gazu...

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie bezwonnego i bezbarwnego gazu w powietrzu przekracza minimalny dopuszczony poziom i często jest ostatnią szansą na ratunek. Niestety, statystyki prowadzone przez Państwową Straż Pożarną pokazują, że co roku kilkadziesiąt osób ginie wskutek zatrucia czadem, a aż kilkaset trafia do szpitala.

Redakcja Dlaczego warto inwestować w czujniki czadu?

Dlaczego warto inwestować w czujniki czadu? Dlaczego warto inwestować w czujniki czadu?

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed - czasem śmiertelnym w skutkach - zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie...

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed - czasem śmiertelnym w skutkach - zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie bezwonnego i bezbarwnego gazu w powietrzu przekracza minimalny dopuszczony poziom i często jest ostatnią szansą na ratunek. Niestety, statystyki prowadzone przez Państwową Straż Pożarną pokazują, że co roku kilkadziesiąt osób ginie wskutek zatrucia czadem, a aż kilkaset trafia do szpitala. Co warto...

Redakcja Jak uchronić się przed czadem - 8 zasad

Jak uchronić się przed czadem - 8 zasad Jak uchronić się przed czadem - 8 zasad

Przekroczone normy smogowe to poważny problem w bezwietrzne dni, zwłaszcza dla osób chorych, starszych i dzieci. Co roku jednak ponad 100 osób umiera, a ponad 2000 ulega podtruciu przez czad - efekt nieodpowiedniego...

Przekroczone normy smogowe to poważny problem w bezwietrzne dni, zwłaszcza dla osób chorych, starszych i dzieci. Co roku jednak ponad 100 osób umiera, a ponad 2000 ulega podtruciu przez czad - efekt nieodpowiedniego ogrzewania i odprowadzania spalin oraz braku kontroli kominiarskiej. Jak się chronić przed niebezpiecznym tlenkiem węgla?

Redakcja Jak się uchronić przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

Jak się uchronić przed zgubnymi skutkami tlenku węgla Jak się uchronić przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

W sezonie grzewczym co roku drastycznie wzrasta liczba zatruć tlenkiem węgla, także tych najtragiczniejszych – ze skutkiem śmiertelnym. Co zrobić, by się ustrzec przed tym niebezpieczeństwem?

W sezonie grzewczym co roku drastycznie wzrasta liczba zatruć tlenkiem węgla, także tych najtragiczniejszych – ze skutkiem śmiertelnym. Co zrobić, by się ustrzec przed tym niebezpieczeństwem?

Redakcja news UOKiK kontroluje składy węgla w Polsce

UOKiK kontroluje składy węgla w Polsce UOKiK kontroluje składy węgla w Polsce

Inspekcja Handlowa, na zlecenie UOKiK, sprawdza kilka tysięcy składów węgla w całej Polsce. Celem kontroli jest m.in. intensywny monitoring cen pod kątem zmów przedsiębiorców oraz zbadanie legalności ich...

Inspekcja Handlowa, na zlecenie UOKiK, sprawdza kilka tysięcy składów węgla w całej Polsce. Celem kontroli jest m.in. intensywny monitoring cen pod kątem zmów przedsiębiorców oraz zbadanie legalności ich działania.

Redakcja news Chemia w farbach i klejach – kontrola IH

Chemia w farbach i klejach – kontrola IH Chemia w farbach i klejach – kontrola IH

Lotne związki organiczne (LZO) znajdujące się m.in. w farbach, lakierach mogą być stosowane jedynie w umiarkowanych ilościach, które określają przepisy. W przeciwnym razie mogą być szkodliwe. Inspekcja...

Lotne związki organiczne (LZO) znajdujące się m.in. w farbach, lakierach mogą być stosowane jedynie w umiarkowanych ilościach, które określają przepisy. W przeciwnym razie mogą być szkodliwe. Inspekcja Handlowa sprawdziła prawie 260 partii produktów, które zawierają te związki chemiczne.

Redakcja news Kontrole kotłów na paliwo stałe w 2020 roku

Kontrole kotłów na paliwo stałe w 2020 roku Kontrole kotłów na paliwo stałe w 2020 roku

UOKiK weryfikuje, czy kotły na paliwo stałe spełniają wymagania określone w przepisach. Do tej pory wyeliminowano ponad 7,2 tys. ofert internetowych, a ponad 170 przedsiębiorców podjęło dobrowolne działania...

UOKiK weryfikuje, czy kotły na paliwo stałe spełniają wymagania określone w przepisach. Do tej pory wyeliminowano ponad 7,2 tys. ofert internetowych, a ponad 170 przedsiębiorców podjęło dobrowolne działania naprawcze. Przedsiębiorca odpowiedzialny za sprzedaż kotła niespełniającego wymagań może zostać zobowiązany do jego odkupienia i demontażu.

Redakcja news Farby i lakiery – kontrola Inspekcji Handlowej

Farby i lakiery – kontrola Inspekcji Handlowej Farby i lakiery – kontrola Inspekcji Handlowej

Inspekcja Handlowa w 2019 r. skontrolowała 211 partii farb i lakierów oraz zakwestionowała oznakowanie 18 z nich. 25 próbek zbadano w laboratorium, gdzie eksperci w 3 przypadkach stwierdzili nieprawidłowości....

Inspekcja Handlowa w 2019 r. skontrolowała 211 partii farb i lakierów oraz zakwestionowała oznakowanie 18 z nich. 25 próbek zbadano w laboratorium, gdzie eksperci w 3 przypadkach stwierdzili nieprawidłowości. Planujesz malowanie mieszkania lub domu? Zobacz wyniki kontroli IH.

Najnowsze produkty i technologie

Pipelife Polska S.A. Nowoczesne podejście do zarządzania wodami deszczowymi – Stormbox

Nowoczesne podejście do zarządzania wodami deszczowymi – Stormbox Nowoczesne podejście do zarządzania wodami deszczowymi – Stormbox

Zarządzanie wodami deszczowymi staje się coraz bardziej istotne w kontekście zmieniającego się klimatu i coraz większego problemu z nadmiarem wód opadowych oraz okresami niedoboru wody. Jednym z innowacyjnych...

Zarządzanie wodami deszczowymi staje się coraz bardziej istotne w kontekście zmieniającego się klimatu i coraz większego problemu z nadmiarem wód opadowych oraz okresami niedoboru wody. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest system Stormbox, oferowany przez firmę Pipelife. Jest to kompleksowy system skrzynek retencyjno-rozsączających, który zapewnia efektywne zagospodarowanie wody deszczowej.

Izodom 2000 Polska Sp. z o.o. Klasy energetyczne budynków w 2024 roku – nowe zasady i przyszłe perspektywy

Klasy energetyczne budynków w 2024 roku – nowe zasady i przyszłe perspektywy Klasy energetyczne budynków w 2024 roku – nowe zasady i przyszłe perspektywy

Klasy energetyczne budynków stają się coraz bardziej istotne w kontekście zarówno nowych inwestycji, jak i istniejących nieruchomości. W związku z wprowadzanymi regulacjami oraz rosnącą potrzebą ekologicznego...

Klasy energetyczne budynków stają się coraz bardziej istotne w kontekście zarówno nowych inwestycji, jak i istniejących nieruchomości. W związku z wprowadzanymi regulacjami oraz rosnącą potrzebą ekologicznego podejścia do budownictwa, świadomość na temat efektywności energetycznej budynków jest kluczowa dla każdego właściciela nieruchomości.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

Bauder Polska BauderGREEN – dach retencyjny

BauderGREEN – dach retencyjny BauderGREEN – dach retencyjny

Ciągły rozwój miast wymusza zmianę podejścia do gospodarki wodami opadowymi. Na terenach zurbanizowanych, także z uwagi na zmiany klimatu, musimy się mierzyć z obfitymi opadami i pojawiającymi się nagle...

Ciągły rozwój miast wymusza zmianę podejścia do gospodarki wodami opadowymi. Na terenach zurbanizowanych, także z uwagi na zmiany klimatu, musimy się mierzyć z obfitymi opadami i pojawiającymi się nagle dużymi masami wody. Kolejne wyzwania to fale upałów i coraz częściej występujące susze. Z jednej strony należy więc sprawnie odprowadzać wodę z powierzchni nieprzepuszczalnych, takich jak chodniki, ulice czy dachy, z drugiej zaś zapewnić odpowiednią ilość wody do podlewania terenów zielonych oraz...

STYROPMIN Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią

Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. Warto o tym pamiętać,...

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. Warto o tym pamiętać, wybierając materiał ociepleniowy.

Owens Corning PAROC Polska Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian?

Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian? Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian?

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, właściciele domów oraz zarządcy budynków stają przed ważnym zadaniem – przeprowadzeniem gruntownej inspekcji elewacji. Zimowe miesiące mogły poważnie nadszarpnąć...

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, właściciele domów oraz zarządcy budynków stają przed ważnym zadaniem – przeprowadzeniem gruntownej inspekcji elewacji. Zimowe miesiące mogły poważnie nadszarpnąć stan naszych ścian zewnętrznych. Prawidłowa konserwacja i naprawy są nie tylko kwestią estetyki, ale przede wszystkim zabezpieczenia ważnych elementów konstrukcji przed postępującymi uszkodzeniami. W tym artykule przyjrzymy się, jak efektywnie ocenić zniszczenia oraz podjąć odpowiednie kroki,...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.